Automatyczne otwieranie listów. Rola i znaczenie otwieraczyFirmy i podmioty państwowe przyjmują każdego dnia ogromne ilości korespondencji. Ich otworzenie zajmuje wiele czasu. Otwieracze do listów to sprzęt, który znacznie ułatwia to zadanie. Chcecie dowiedzieć się więcej na temat ich znaczenia i stosowania? Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalejZasady działania liczarek do pieniędzyLiczarki do pieniędzy do bardzo przydatne urządzenia, które sprawdzą się w wielu placówkach i urzędach. Zastanawia Was, na jakiej zasadzie działają takie maszyny? Sprawdźcie ten artykuł!

Czytaj dalejJak liczone są pieniądze w bankach?Zgodnie z Zarządzeniem Prezesa NBP z dnia 1 marca 1994 r., w sprawie zasad przeliczania, sortowania, pakowania i oznaczania opakowań znaków pieniężnych, rozróżnia się następujące rodzaje liczenia: tzw. na pierwszą rękę, liczenie sprawdzające i liczenie kontrolne.

Czytaj dalejFrankownice. Czym są i jak działają?Dzięki frankownicy możemy dokonać automatycznego nadruku na kopercie, eliminując tym samym ręczne naklejanie znaczków pocztowych. Dodatkowo na takim nadruku, poza opłatą pocztową, mogą znaleźć się inne informacje – takie jak logo firmy czy dane nadawcy. Decydując się na taki sprzęt, znacznie usprawniający pracę, możemy wybrać frankownice, w której listy podawane są automatycznie, co jeszcze bardziej skraca czas pracy. Sprawdźmy, jak działa frankownica.

Czytaj dalejUrządzenia do obsługi korespondencji seryjnejUrządzenia do obsługi korespondencji seryjnej to różnego rodzaju sprzęt, wykorzystywany w urzędach i w dużych przedsiębiorstwach, służące do automatycznego obsługiwania napływających listów.

Czytaj dalejSprzęty biurowe niezbędne w urzędachUrzędy zaopatrzone w dobrej jakości sprzęty biurowe to możliwość szybszej i bardziej wydajnej pracy, a tym samym sprawniejszej obsługi petentów. Dlatego też w każdej instytucji państwowej musi znaleźć się kilka niezbędnych urządzeń, wspierających działanie pracowników. Które z nich są najbardziej przydatne?

Czytaj dalej